Емоційні і м'язові затиски - ЩО РОБИТИ

Емоційні і м'язові затиски Емоційні і м'язові затиски

Стан нашого розуму і емоційної сфери безпосередньо впливає на тіло. Ми самі не помічаємо, як робимо дрібні рухи, напружуємо і розслаблюємо м'язи, в залежності від того, що відчуваємо і думаємо. Ми можемо стискатися від страху, сутулитися через невпевненість, напружуватися, намагаючись стримати сльози, гнів або образу. Тіло запам'ятовує всі ці неусвідомлені рухи. І якщо якась неприємна емоція відвідує нас регулярно, утворюються зажими чи м'язові блоки.
М'язовий зажим — сигнал організму про внутрішнє перенапруження. М'язовий спазм є захисно-пристосувальною реакцією у відповідь на будь-яке захворювання, пошкодження або стрес.
Зажими в тілі: м'язові та емоційні
Людина, яка не звикла відкрито висловлювати емоції, особливо негативні, стикається зі стійкістю обурення, агресії, страху та гніву в тілі. Це накопичується до критичного моменту і виникає м'язовий спазм.
Види напруги
У тілесно-орієнтованій терапії об'єктом дослідження є напруга, яке є відхиленням від норми. У цій області виділяють функціональне напруження, яке підрозділяється на три види:

 • поверхневе (ситуаційне);
 • захисне;
 • психосоматичне.


Поверхнева напруга - це результат фізичного навантаження, тривалого перебування в незручній позі, важкої праці, специфічного навантаження.
Захисна напруга виникає як спосіб адекватної для тіла реакції на зовнішній вплив або незвичну ситуацію (наприклад, потрапляння в нову обстановку). При цьому рухи людини стають жорсткими, ривкоподібними, а сама людина відчуває себе ніяково. Основою такого механізму є мобілізація організму, його готовність реагувати у разі небезпеки.
Психосоматична напруга несе по відношенню до тіла формоутворюючу функцію і є результатом психологічного досвіду людини, наслідком психотравм і переживань. Саме на цьому рівні знаходяться блоки. На цьому рівні людина відчуває злиття болю тіла з болем душі.


Про м'язовий панцир
Єдиний учень Фрейда - Вільгельм Райх ввів поняття "м'язовий панцир". Його функцією є захист від незадоволення або можливої небезпеки. Райх виділяє сім сегментів м'язового панцира: область очей, область рота, горло, груди, сонячне сплетіння, живіт і таз.
Місце блокування у кожному з цих сегментів безпосередньо залежить від не пережитої емоції. Наприклад, глибокий сум може виражатися в грудному зажимі, пригнічені сльози - в горлі, а зупинені сльози - в спазмі очних м'язів.
Стислий м'яз практично перестає забезпечуватися кров'ю, тому в нього не надходять поживні речовини і не виводяться продукти розпаду. Страждають не тільки самі м'язи, але і прилеглі області, включаючи органи. Накопичення в тілі зажимів призводить до зміщення хребців, великих і дрібних суглобів і порушення іннервації багатьох органів.
Приклади психосоматики блоків

Блоки з'являються там, де сталося блокування імпульсу під час стресової ситуації:

 • Якщо ви хотіли висловитись, але не висловились, у вас з'явиться напруга в області шиї, гортані, нижньої щелепи, скул, навколо губної ділянки та губ.
 • Якщо ви хотіли заплакати і не заплакали, у вас будуть напружуватися лоб, вилиці, носогубні складки, очі, і стисне грудну клітку.
 • Якщо ви хотіли відмовитися від справи, але не відмовилися, тоскно заниють плечі і нагадає про себе живіт.

Також, візьмемо в приклад підшлункову залозу і панкреатит. Під час огляду пацієнтів з гострим панкреатитом виявляється, що підшлункова залоза по щільності майже кам'яна і являє собою один великий зажим.


Хронічні болі
Коли м'яз залишається напруженим, відбувається кілька подій, що ведуть до хронічного болю. По-перше, м'язи починають працювати набагато сильніше, ніж в нормі. Ви це помічали, коли стискали в кулак розслаблену передусім кисть. Всі ці зайві зусилля призводять до вимивання з м'язів корисних хімічних речовин.
Якщо ви деякий час потримаєте кулак міцно стиснутим, то виявите, що він знекровлюється. Справа в тому, що при м'язових зажимах кров вичавлюється з артерій і капілярів м'язової ділянки. Таким чином, ми підходимо до схеми утворення цих болів: напружені м'язи пов'язані з утворенням шлаків, а кровотік недостатній, щоб видалити їх.
Накопичення шлаків починає дратувати м'язи, викликаючи больові відчуття. Коли головний мозок отримує больові сигнали, він підсилює м'язову напругу в даній зоні, це ще більше знижує кровотік і посилює біль. При продовженні спазму біль переходить в хронічний стан.


Вправи для зняття спазмів у шиї

Вправа "Потиск плечима"
Багато хто інстинктивно знизує плечима, щоб зняти напругу в цій області. Нижченаведену вправу треба виконувати повільно, супроводжуючи її правильним диханням.

 • Прийміть природну позу;
 • Зробіть повільний і глибокий вдих животом, одночасно починаючи піднімати плечі;
 • Продовжуйте вдих в міру того, як плечі піднімаються на максимальну висоту, а потім відведіть їх назад;
 • Коли плечі опиняться в граничному верхньо задньому положенні, починайте видих;
 • Повільно видихаючи все повітря з легенів, опустіть плечі, а потім виведіть їх вперед і знову вгору;
 • З початку нового вдиху повторіть руху плечей догори і назад, а потім видихайте, опускаючи їх вниз і виводячи вперед. Акцентуйте ці рухи, але без болю.
 • Не поспішайте, чим повільніше ви виконуєте вправу, тим краще.


Розслаблення плечей і шиї

 • Доторкніться до плечей кінчиками пальців і, починаючи вдих, повільно починайте піднімати лікті догори і назад. Видих починається, коли лікті вже зробили широку дугу, і ви починаєте опускати їх і повертати знову вперед;
 • Продовжуйте робити видих, тепер піднімаючи лікті вгору, щоб вони були з'єднані перед грудьми;
 • Видих слід завершити, коли лікті зустрічаються перед грудьми. Розправляючи лікті і піднімаючи їх вгору і назад, починайте вдих. Повторіть цей цикл 4 рази.


Вправа "Читання"

 • Тримайте перед собою розкриті кисті на висоті плечей, як ніби читаєте книгу;
 • Роблячи глибокий вдих, піднімайте кисті, постійно стежачи очима за долонями так, щоб голова відкидалася назад. Спину при цьому назад не відгинайте. Ви відчуєте відчутне розтягнення під пахвами і впоперек грудної клітини;
 • Залишаючи руки піднятими до відмови, лишайтеся в цій позі і затримайте дихання на дві секунди;
 • Роблячи повний видих, повільно опустіть голову підборіддям на груди так, щоб до кінця видиху голова звисала абсолютно без опори;
 • Почніть наступний вдих і, тримаючи руки так, щоб плече і передпліччя були під прямим кутом, відсуньте лікті назад до межі, щоб повністю розтягнути і розширити грудну клітку. Затримайте дихання на два рахунки;
 • Тепер видихайте і уявіть собі, що ви стрибаєте в воду з трампліну, витягуючи обидві руки гранично вперед і як і раніше залишаючи підборіддя на грудях. Затримайте дихання на два рахунки;
 • Начинайте вдох, возвращаясь в исходное положение (положение «чтения»);
 • Закінчуючи вправу, зробіть видих і знову опустіть підборіддя на груди. Порахуйте до двох.
5 засобів, які відновлять волосся після літа
Як привести зовнішність до ладу після сексу, перел...
 

Коментарі

Комментарі поки що відсутні
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Неділя, 23 лютого 2020